„Pečujeme o člověka s respektem, úctou a láskou“ Zobrazit na mapě

Změna velikosti písma

Drobečková navigace

Hlavní stránka > Poskytovaná péče > Další provozní úseky

Další provozní úseky

Další neméně důležitou roli hrají v našem Domově následující úseky, provozní zaměstnanci:

Stravovací úsek (zaměstnanci kuchyně a skladní)

Kvalita poskytované péče se zrcadlí ve zcela prostých a přirozených aktivitách, jakým je právě stravování. Nestačí nám jen uvařit, zaměřujeme se na:

  • výživovou hodnotu stravy
  • vzhled stravy
  • stravitelnost stravy
  • dostupnost stravy
  • prostředí, ve kterém je podávána
  • vztahy a chování lidí, kteří společně stolují
  • organizační rozvoj, vzdělávání a podporu zaměstnanců v této oblasti

Naši kuchaři poskytují klientům Domova celodenní stravování v rozsahu tří hlavních jídel a dvou vedlejších, u diabetiků v rozsahu tří hlavních jídel a tří vedlejších jídel denně, včetně zajištění pitného režimu. Vaří se dvě teplá jídla - oběd a večeře, pouze o víkendech a o svátcích je večeře studená.

Pro klienty připravujeme stravu v konzistenci: celá, krájená, mletá, kašovitá (mix). Zachováváme estetiku stolování, používáme vhodné kompenzační pomůcky (speciální příbory, ergonomické hrnky s uchy, případně s pítky,...), které klientům usnadňují příjem stravy a tekutin.

Při zdravotních komplikacích (nechutenství, podráždění, žvýkací potíže, problémy s polykáním), které mohou mít za následek ohrožení klienta malnutricí - podvýživou, zajišťujeme nutriční podporu ve formě výživových doplňků, nutridrinků atd. Tyto doplňky stravy, které obsahují všechny důležité živiny mají vliv na zpomalení progrese mentálních funkcí, na zvyšování kvality života a na stabilizaci tělesné hmotnosti.
Zhoršení zdravotního stavu klientů v důsledku malnutrice konzultujeme vždy s praktickou lékařkou, případně s odbornými lékaři.

I přes veškerou snahu nabízet klientům vhodně upravenou, energeticky dostatečnou a pestrou stravu, dle jejich individuálních potřeb a  přání, není v našich silách vyhovět vždy všem strávníkům.

Úsek úklidu

Přes týden i ve svátek, čistota a pořádek! To je náš tým úklidu. Dle stanoveného harmonogramu se věnuje běžnému i generálnímu úklidu klientských pokojů, úklidu společných prostorů Domova, stejně jako zázemí zaměstnanců.

Při práci nemají k dispozici jen své ruce, kýbl a vodu, ale i moderní profi vybavení.

Prádelna

Celý chod prádelny zajišťuje naše pradlenka.

Nejprve péče o prádlo klientů, následně zaměstnanecké a ostatní. Téměř žádná špína pro ni není problém. Prádlo třídí, namáčí, pere, suší, žehlí či mandluje a následně vrací prádlo čisté, voňavé v co nejkratší době. Na přání klienta jeho osobní prádlo označí tak, tak aby speciální štítek nepřekážel a nebyl vidět.

I pradlenka má pomocníky – vysokokapacitní, profi pračky, sušičky a mandl.

Údržba

Veškeré činnosti týkající se údržby Domova zajišťují naši údržbáři, kteří jsou pro nás zárukou spolehlivosti, jistoty a bezpečnosti. Drobné opravy provádí ve vlastní režii téměř okamžitě, náročnější s podporou odborných firem v co nejkratším termínu.